Świat Marty W.

13 grudnia 2011

Jak się wychodzi na interesach z prawie rodziną?

Filed under: grudzień 2011 — swiatmartyw @ 12:16 pm

Wieści o moim bezrobociu szybko rozprzestrzeniły się po rodzinie Simona. Głupio mi, ale co zrobić – mogę tylko się starać i szukać, szukać, szukać, aż znajdę. Na razie zwróciłam się do agencji tłumaczeniowej, w której pracowałam w Pekinie, a że akurat ich polska tłumaczka jest na urlopie, zaczęli mi przesyłać mnóstwo tekstów. A friend in need…. i tak dalej :)

Z pomocą przyszedł mi również brat Simona. Jest on właścicielem całkiem sporej firmy, która handluje z większością krajów europejskich. Już dawno myślał o przetłumaczeniu swojej strony internetowej na kilkanaście języków, ale zawsze hamowały go finanse – słów jest prawie dwa miliony, więc koszty byłyby ogromne. Jako że nie brakuje mu pomysłowości, wynajął centrum obsługi klienta z siedzibą w Rumunii, w którym pracują native speakerzy wszystkich interesujących go języków – a że to Rumunia, więc płaci im stosunkowo mało jak na angielskie stawki.

Usłyszawszy o moim bezrobociu, ponownie zaczął kombinować i wymyślił, co następuje – nie wiem dokładnie jak, ale zdołał maszynowo przetłumaczyć te dwa miliony słów na 15 języków i teraz szuka ludzi, którzy by to przeczytali i „wypolerowali”. Zapytał, czy chcę zrobić polski – pewnie normalnie grzecznie bym odmówiła, bo wiadomo, jaka jest jakość maszynowego tłumaczenia i jak bardzo tłumacze nie lubią takich zadań, a poza tym robienie interesów z (prawie) rodziną…. spacer po cienkim lodzie!! No ale nie mając póki co żadnej lepszej opcji, nie odrzuca się takich propozycji.

Zaczynam dzisiaj, stawka nawet niezła, ale te dwa miliony słów kompletnych głupot… ech, mam nadzieję, że dam radę, że Andrew będzie zadowolony i że usiądziemy do świątecznego stołu niepokłóceni ;) Oby nie tylko na zdjęciu…

Reklamy

2 Komentarze »

  1. Marta, ja mocno trzymam za Ciebie kciuki! Kto jak kto ale Ty na pewno znajdziesz super pracę:-) A poza tym,co cię nie zabije to cię wzmocni-przekonałam się o tym wielokrotnie;]

    Komentarz - autor: Aga T. — 14 grudnia 2011 @ 4:35 pm | Odpowiedz

    • Dzięki, kochana! Rozsyłam CV jak szalona, trzymaj kciuki, żeby się udało!!

      Komentarz - autor: swiatmartyw — 15 grudnia 2011 @ 11:04 am | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: