Świat Marty W.

23 marca 2011

Enigma 2

Filed under: marzec 2011 — swiatmartyw @ 10:34 pm

Gdy niewprawiony w angielskich zwyczajach cudzoziemiec (patrz: ja) przysłuchuje się planowaniu podróży przez tubylców (patrz: Simon i jego koleżanka), po pierwsze nic a nic nie rozumie, po drugie nie rozumie jak oni rozumieją, a po trzecie nie potrafi powtórzyć choćby go przypalali. Koleżanka pyta: „Jak dojechać do was ode mnie z Leeds?”, a Simon na to bez nawet sekundowego zastanowienia:

– Musisz wyjechać na A58, potem skręcić na A643, będzie zjazd na M1, potem szukaj zjazdu na M42, kieruj się na Birmingam, wyjedziesz na M5, a potem to już łatwizna, A40, A46 i już jesteś u nas.

??? (to ja)

Koleżanka: „A, to rzeczywiście łatwo, będę za 3 godziny, pa!” Nawet sobie nie zapisała, bo prościzna przecież! ;)

Dwa tygodnie temu Simon pozwolił mi prowadzić z farmy do nas. Gdy już ominęłam wszystkie owce i wyjechałam na prostą drogę, pytam, co dalej? Głupie pytanie, przecież wiadomo, że…. A170, A169, M62, A1, M18, M1, M42, M5, A40 i A46!

Najlepsze, że Angole naprawdę potrafią w ten sposób powiedzieć człowiekowi jak dojechać z dowolnego punktu A do dowolnego punktu B. Gorzej, jeśli ten człowiek jest cudzoziemcem i co prawda wysłucha, ale potem i tak ustawi sobie GPS ;).

Nasze autostrady – te kilkaset kilometrów, które już mamy – chyba nazywają się od nazwisk ludzi? Może kiedyś ktoś zapyta mnie jak dojechać z Gdańska do Warszawy, a wtedy ja z dumą odpalę:

– Najpierw wjeżdżasz na Lecha Wałęsy, potem Jana Pawła, szukaj znaków na Szymborską, zjedź w Miłosza (broń Boże nie w Reymonta, bo wylądujesz w Bydgoszczy!), potem na prawo będzie skręt w Sienkiewicza, a gdy wjedziesz w Małysza, to już w oddali będzie widać Pałac Kultury!

:)

Reklamy

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: