Świat Marty W.

9 lutego 2011

Pierwszy raz

Filed under: luty 2011 — swiatmartyw @ 9:38 pm

Każdy początkujący kierowca w Anglii musi zapłacić 50 funtów za provisional driving licence. Po wykupieniu ubezpieczenia, z takim dokumentem można jeździć w każdym samochodzie opatrzonym naklejkami „L”, o ile w tymże samochodzie siedzi osoba powyżej 21 roku życia, która posiada prawo jazdy od co najmniej trzech lat. Simon ma prawo jazdy od ośmiu, z wiekiem też się łapie ;) więc wczoraj, po raz pierwszy, pozwolił mi pojeździć naszym nowym samochodem. Co prawda zbladł z wrażenia i ukradkowo się przeżegnał (czy te koraliki w jego rękach to był różaniec?? :D), ale nadrabiał miną i (w miarę) spokojnie mówił mi, gdzie mam jechać (do mojej pracy zresztą).

Silnik 2,2 diesel jest dużo mocniejszy niż myślałam, więc jak docisnęłam gaz… w kilka sekund jechałam już 80 mph, czyli prawie 130 km/h. Simon zaczął na mnie krzyczeć, więc zwolniłam, bo ograniczenie było do 70 mph – i oczywiście wszystkie samochody zaczęły mnie wyprzedzać, m.in. jakiś kompletnie rozlatujący się stary ford, z plastikową torbą zamiast okna :)). Nie mogłam przełknąć tej zniewagi, więc znowu przyspieszyłam. Wrzuciłam szósty bieg i juhuuuu… 100 mph (160 km/h). Tego Simon już nerwowo nie wytrzymał i kazał mi natychmiast zwolnić. Ale po co? (geny mojej mamy!!!) Autostrada, równa droga, do horyzontu nikogo… No dobra już, dobra, Boże jakie toto nerwowe ;-)

Oprócz piractwa drogowego, poszło mi – odpukać – naprawdę dobrze. Nikogo nie uszkodziłam, samochodu nie rozbiłam (choć zgubiliśmy jedno „L” ;) do pracy na czas dotarłam – misja zakończona sukcesem. Wysiadamy przed budynkiem firmy, pytam Simona:

Ja: No i co, będzie ze mnie dobry kierowca?
Simon: Tttak… Ale prawie się posrałem ze strachu!!! :D

Reklamy

3 Komentarze »

 1. Zawsze można powiedzieć, że tak się jeździ w POLSCE XD

  Komentarz - autor: Lioness — 10 lutego 2011 @ 8:32 am | Odpowiedz

  • Simon już wie, jak się jeździ w Polsce, przecież widział w akcji moją mamę ;) Co prawda, jego mama to też pirat drogowy!! Ale jak tu wolno jeździć, skoro ma się nowe BMW? ;)

   Komentarz - autor: swiatmartyw — 12 lutego 2011 @ 11:27 am | Odpowiedz

   • Zatem musi kiedyś zobaczyć w akcji mamę Twojego chrześniaka ;) w prawdzie nie mam nowego BMW, ale każdy pojazd dobry, byle jeździł do przodu :D

    Komentarz - autor: Lioness — 16 lutego 2011 @ 7:58 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: