Świat Marty W.

18 lipca 2010

Pióra i kapelusze, czyli moda po angielsku

Filed under: lipiec 2010 — swiatmartyw @ 3:46 pm

Właśnie minęła pierwsza rocznica ślubu dobrego znajomego rodziny Simona. Ach, cóż to był za ślub! Najstarsi farmerzy takiego nie pamiętają ;). Ponad 300 osób, dwa różne zespoły, stoły uginające się od jedzenia, morze doskonałego wina i trunków wszelakich, zabawa do białego rana… no i oczywiście stroje. Szykujemy się do kościoła, gdy nagle teściowa pyta: „A gdzie twój kapelusz?” Prawie mi się słabo zrobiło, co za faux pas! ;) Wybąkałam, że kapelusza nie mam, że u nas się nie nosi, że jeśli już, to starsze osoby… Ech, taki obciach i słoma w butach ;). Mogłam sobie chociaż kupić tzw. fascinator, czyli trochę piórek i ozdób, które wpina się we włosy… Moim skromnym zdaniem wygląda to co najmniej dziwnie, żeby nie powiedzieć głupio, ale jeśli się weszło między wrony… zresztą oceńcie sami, całe wesele spędziłam fotografując fascinators i kapelusze :) [radzę kliknąć na zdjęcia, będzie lepiej widać w powiększeniu]
Przy okazji ciekawostka – kobiety mogą zdjąć kapelusze dopiero po przemówieniu matki panny młodej i tylko wtedy, jeśli ona zdejmie swój (ale przeważnie zdejmuje, bo tańczyć ciężko ;).

Jeszcze a propos wystawnych imprez – w piątek poszliśmy na Summer Ball zorganizowany przez pracę Simona. Był zadziwiająco dobry zespół, kasyno, występ śpiewaka operowego wyłonionego w jednym z programów poszukających talentów („Britain’s Got Talent”, zdaje się; bardzo ładnie śpiewał, prawie jak ci z „Il Divo” :), dobre jedzenie i tańce do 2:00 rano. Szczęśliwie okazja nie była aż tak podniosła i panie nie miały kapeluszy ani piór, więc czułam się swojsko :).

1 komentarz »

  1. Ale angielskim paniom to jakoś tak OK w tych kapeluszach…. Mama Simona wygląda fajnie. To ta w żółtym, nie? Z kuferkowego zdjęcia pamiętam ;)

    Komentarz - autor: Marta — 21 lipca 2010 @ 10:31 am | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: