Świat Marty W.

19 Maj 2010

Tchórze dwa

Filed under: maj 2010 — swiatmartyw @ 4:18 pm

Zarejestrowałam w Wielkiej Brytanii własną działalność gospodarczą i zaczęłam się ogłaszać. Niemal od razu zgłosił się niejaki Sam, na lekcje polskiego. Nauczona doświadczeniem, pytam, drogą mailową, czy ma dziewczynę Polkę, a on na to, że tak, Magdę, która gdy się zdenerwuje, krzyczy na niego po polsku ;).

Umówiliśmy się na dzisiaj. Najpierw byłam bardzo zadowolona, że oto znalazł się następny uczeń, ale potem dopadły mnie wątpliwości. Na internecie może znaleźć mnie każdy, ciekawe, co to za jeden? Brzmi może trochę głupio, ale co, mało to psycholi na świecie? W dodatku, ponieważ siedziba mojej „firmy” znajduje się u mnie w domu, jestem z uczniami sam na sam – i krótko mówiąc, w razie czego nikt mi nie pomoże.

Simon o mało nie umarł ze śmiechu, gdy mu o tym powiedziałam. Popukał się w głowę i powiedział, że naoglądałam się za dużo „Medycyny Sądowej” na Discovery (mamy i mój ulubiony program ;). Łatwo mu mówić, ma 1,83 wzrostu i mięśnie, a ja co. W akcie desperacji już chciałam dzwonić do tego Sama i umówić się w parku, żeby najpierw go wybadać. Ale jak to by wyglądało… no i co, tablicę pod pachą przyniosę? Postanowiłam… schować mały ostry nóż w książce… strzeżonego Pan Bóg strzeże. Nie śmiejcie się, sama w domu z obcym facetem – moje zachowanie wcale nie było tak irracjonalne jak się może wydawać.

Przyszedł. Bardzo przystojny. 22-24 lata. Hindus z pochodzenia, ale mówi z perfekcyjnym brytyjskim akcentem. Jeszcze wyższy od Simona, lecz postury raczej koguciej. Wesoły, uśmiechnięty. Mieliśmy super lekcję, chłopak ma talent, nawet „dź” i „szcz” dobrze wymawiał, a jak ładnie „rrrrrr” mu wychodziło :). Podnoszę książkę, żeby coś mu pokazać….. i WYPADA Z NIEJ NÓŻ!!! :D :D. Dostałam ataku śmiechu, w końcu mówię:

– Pewnie pomyślisz, że jestem kompletną idiotką, ale ten nóż to był w razie czego, np. gdybyś okazał się mordercą!

Sam bez cienia zdziwienia:

– Świetnie cię rozumiem, ja też się trochę bałem tu przyjść! Koledzy pukali się w głowę i mówili, stary, idziesz do czyjegoś mieszkania, obca osoba, a jak to wcale nie jest dziewczyna, tylko facet i cię obrabuje albo co??
Ci jego koledzy chyba widzieli naszą reklamę „Ja też mam 12 lat” ;).

Śmialiśmy się przez dobre 10 minut :).

Tym razem się udało, ale tak na przyszłość… sama nie wiem, może pierwsze spotkanie rzeczywiście powinno się odbywać na neutralnym terenie. Pewnie jestem panikarą, ale psychole naprawdę są wśród nas, obejrzcie sobie „Medycynę Sądową”! ;).

PS. Simon dzwoni po lekcji, żeby sprawdzić, czy żyję (zmusiłam go do tego, gdybym nie odebrała, miał dzwonić na policję ;). Wszystko mu opowiedziałam. Jego komentarz: „Naprawdę miałaś nóż w książce??? On też się bał??? You need to grow up, guys!” ;). I kto to mówi, osoba, której ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu jest granie w wojnę między galaktykami :D.

Reklamy

6 Komentarzy »

 1. Medycyna Sądowa to bardzo pouczający program :) A swoją droga ciekawe , co on mial przygotowane do obrony…Może tresowaną kobrę ;)

  Komentarz - autor: Kondorzyca — 19 Maj 2010 @ 5:45 pm | Odpowiedz

  • Ciekawe, czy musiałby zagrać na fujarce, żeby mnie ugryzła, czy jak przy psach, wystarczyłoby wskazanie ofiary i komenda „ATAK!” :D

   Komentarz - autor: swiatmartyw — 19 Maj 2010 @ 5:48 pm | Odpowiedz

 2. Ja bym wolała, żeby on jednak nie grał na ‚fujarce’ do tej kobry ;P

  A z Simonem będzie źle, jak zacznie się zwalniać z pracy pod pretekstem „Idę do domu, bo właśnie będą mi przejmować galaktykę.” To na razie chyba w normie, nie?

  Komentarz - autor: Marta G — 20 Maj 2010 @ 1:27 pm | Odpowiedz

  • Tak, tak, na razie wszystko w normie zwykłego, domowego szaleństwa. Wczoraj przejął jakąś gwiazdę od wrogich wojsk, więc cały wieczór był zadowolony :D

   Komentarz - autor: swiatmartyw — 20 Maj 2010 @ 3:59 pm | Odpowiedz

 3. nieźle. ja często mam podobne dyskusję z ludzmi jak idzie na temat Couchsurfingu – ci się nie boję nie tyłko przyjąć ale do dokońca i przenocować cudzich osób u siebie? a jeszcze przenocować u cudzej osoby? jest tam chociaż system komentarzy, tzn. jak już 5 osób pisało że fajny gość, to chyba spoko – ale ktoś zawsze musi być tym pierwszym :) ja czasami jestem – chyba przez tego że nie mam telewizora ktory by mi ciągle przypomniał możliwości kradzieży, morderstw i gwałtów ;)

  Komentarz - autor: iris — 25 Maj 2010 @ 8:53 am | Odpowiedz

  • Dzielna jesteś, ja bym się chyba bała iść pierwsza… na pewno wzięłabym ze sobą nóż :)

   Komentarz - autor: swiatmartyw — 25 Maj 2010 @ 11:57 am | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: